You are currently viewing Baran – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Baran – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku określany jako symbol nowego początku. Baran zazwyczaj kojarzy nam się z kimś upartym, jednak wcale nie musi tak być. Baran może być zarówno cichy i skromny jak i bojowy i aktywny. Jak więc manifestuje się ten znak i jakich cech osobowości nadaje? O wszystkich aspektach tego znaku dowiecie się w naszej dokładnej charakterystyce tego znaku.

Baranem rządzi Mars, który determinuje wspólne cechy – aktywność i zdolność do wykonywania ciężkiej pracy. Istotny jest również fakt, że posiada on Słońce w egzaltacji, co oznacza, że głęboką potrzebą Barana jest jego samorealizacja. Barany bardzo wytrwale dążą do swoich celów ,nawet jeśli będą skazane robić to w ukryciu.

Charakterystyka znaku Baran

Barany zazwyczaj są odważne i pewne siebie.. Oczywiście powinny, ponieważ na całościowy temperament wpływa o wiele więcej czynników.

 Statystycznie rzecz jednak biorąc Barany mają więcej wiary w siebie niż inne znaki. Istotne jest więc to, że trzeba Barana zachęcać od najmłodszych lat i wpajać mu, że może osiągnąć wiele. Dla tego znaku szczególnie istotne jest stawianie sobie ambitnych i wyszukanych celów. Sam w sobie układ planet nie daje talentów, a większe pokłady energii i zdolność do działania w obranym przez siebie kierunku.

Mocne i słabe strony Barana

Mars i Pluton to władcy znaku Barana. Mars uważany jest za planetę energii kinetycznej. W związku z tym Baran zazwyczaj lubi sport, turystykę górską, jazdę na rowerze. Jeśli natomiast bardziej na konkretną osoba wpływa Pluton to dana osoba lubuje się w wystąpieniach publicznych, przejawia talenty plastyczne i manualne oraz marzy o sławie.

Mocne strony:

 • siła,
 • żywiołowy temperament,
 • nakierowanie na obrany cel,
 • szczerość,
 • zdolność do ciężkiej pracy.

Słabe strony:

 • buntowniczy temperament,
 • niecierpliwość,
 • egocentryzm,
 • skłonność do ryzykownych zachowań.

Ulubione zajęcia Barana

Zdecydowanie prościej jest zacząć opisywanie ulubionych zajęć od tego czego Baran nie lubi robić. Barany nie przepadają za długimi rozmowami, które nie mają większego sensu. Są bardzo energiczni, dlatego mogą zwariować podczas opalania się na plaży. Bardzo słynny na całym świecie biznesmen spod znaku Barana Robert Kiyosaki napisałem w swojej książce, że jadąc na wakacje nad morze nie wiedział co ma ze sobą zrobić. Nie był w stanie zrelaksować się i przywyknąć do plażowego spędzania czasu, chciał jak najszybciej wrócić do domu i swojego biznesu

Barany męczą się również podczas oglądania przez wiele godzin telewizji i czytaniu książek. Wolą uzyskać potrzebne informacje sprawnie i szybko zająć się innymi sprawami. Z ulubionych zajęć można śmiało podać sport, prowadzenie firmy/bycie na kierowniczych stanowiskach oraz uczestnictwo w imprezach i wszelkich wydarzeniach kulturowych.

Baranowi wielką radość sprawiają również wszelkiego rodzaju przyziemne czynności życia codziennego jak spędzanie czasu z rodziną, gotowanie, wspólne spacery i wycieczki. Świadomość bycia kochanym jest ważniejsza dla Barana od kochania samego siebie. Mimo, że często te osoby sprawiają wrażenie zbyt egocentrycznych. Są z reguły chaotyczne z uwagi na nadmiar energii, dlatego istotne jest posiadanie przy sobie kogoś, kto kieruje ich w produktywny sposób.

Baran w pracy

Dzieciny w których zawodowo odnajdzie się baran, są zależne od płci osoby. W związku z tym utworzyliśmy dwie listy zawodów do których Baran ma naturalne predyspozycje.

Zawody kobiece dla Barana

Kobiety posiadające znak zodiaku Barana są w bardzo wysokiej harmonii ze Słońcem i Księżycem. Oznacza to, że ich karmicznym zadaniem jest łączenie tego co męskie i kobiece. Kobieta Baran sprawdzi się w następujących zawodach:

 • tancerka,
 • projektantka,
 • modelka,
 • psycholog,
 • aktorka,
 • piosenkarka.

Zawody męskie dla Barana

Mars w przypadku mężczyzn bardziej dominuje, jego silniejsza aktywacja determinuje następujące zawody:

 • trener personalny/trener fitness,
 • przewodnik turystyczny,
 • praca na budowie i w wykończeniach,
 • aktor i reżyser,
 • fotograf.

Baran – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Barana

Kobiety spod znaku Barana są naprawdę urocze i delikatne. Często z zewnątrz wyglądają na słabe, jednak to tylko pozory. Wewnątrz drzemie w nich ogromna siła i silny temperament. Zawsze są zorientowane na swój cel. Niechętnie proszą o pomoc i okazują swoje słabości. Kobiety te nie są leniwe bądź nadmiernie imprezowe, wręcz to tytani ciężkiej pracy. Ciężko pracują, prowadzą firmy i interesy lub wykonują pracę kreatywne i twórcze. 

W relacjach damsko-męskich takie kobiety często przejawiają rolę inicjatorek. Wynika to z faktu, że są niecierpliwe i nie lubią czekać. Pewnie rozpoczynają nowe kontakty i rozpoczynają zbliżenia.

Mężczyźni spod znaku Barana

Mężczyźni spod znaku Barana są wewnątrz bardzo męscy. Wartości powtarzane od pokoleń w postaci “Posadź drzewo, zbuduj dom i wychowaj syna” – są dla niego święte i zdecydowanie bardziej ważniejsze niż dla jakiegokolwiek innego znaku.

Są w przeciwieństwie do kobiet, emocjonalnie praktycznie nietykalni. Są w stanie nagle i bezlitośnie zakończyć związek z kobietą. Często również stawiają się w pozycji silnego lidera. Nie boją się ciężkiej pracy jak kobiety i są w stanie podjąć wszelkie nawet najcięższe prace w przypadku braku pieniędzy w rodzinie.

Baran w miłości

Barany z uwagi na słabą pozycję w tym znaku Wenus, nie są przeważnie ekspertami w budowaniu długoterminowych związków. Są jednak bardzo aktywne w poszukiwaniu partnera, chętnie chodzą na randki. Barany nie zakochują się w niedostępnych dla siebie osobach, ale czasem może próbować wyłącznie dla “sportu” udowodnić swoją atrakcyjność zalecając się do takich osób. 

Ma otwarte podejście do seksu i fizyczności, ponieważ traktuje tę aktywność bardziej jako sport. Ponieważ uczucia nie są w nim głęboko obudzone, dlatego Barany często wchodzą w relacje oparte na zabawie i fizyczności. Baran w związku nie znosi rutyny, dlatego pielęgnując takowy związek trzeba zatroszczyć się o odpowiednie napięcie i dreszczyk emocji.

Baran – zgodność z innymi znakami zodiaku

Problem w zgodności Barana z poszczególnymi znakami polega na fakcie, że nie wszystkie znaki będą mogły znieść jego energię, a w związkach utrzymać stały poziom namiętności odganiający rutynę.

Najwyższa zgodność: Waga i Strzelec

Wysoka zgodność: Bliźnięta, Lew i Wodnik

Przeciętna zgodność: Baran i Skorpion

Niska zgodność: Byk, Rak, Panna, Koziorożec i Ryby

Cechy Barana w zależności od daty urodzenia

Okres między 21.03-31.03

Baran urodzony w tym okresie będzie najbardziej ambitny i dążący do obranego celu wszelkimi sposobami. Jest najbardziej egocentryczny, przejawia czasem obsesje na punkcie swoich planów. Te osoby odnoszą największe sukcesy w sprawach zawodowych.

Okres między 31.03-09.04

Baran z tego okresu potrafi się bardziej zrelaksować i oddać się życiu na własną przyjemność. Lubi drogie i wyszukane rzeczy jak ubrania, bądź samochody. Chodź nie rzuca bezpośrednio pieniędzy na wiatr, to dba o swój materialny wizerunek w oczach innych. W związkach ma tendencję do miłych gestów jak wysyłanie kwiatów i wręczenia drobnych prezentów bez okazji.

Ostatni okres między 10.04-20.04

U Barana urodzonego w tym okresie przemawiają również cechy Strzelca, jak zamiłowanie do wiedzy i ciągłego uczenia się czegoś nowego. Taka osoba lubi również podróżować.

Dobrze z nimi spędza się czas na wydarzeniach kulturowych, w muzeach oraz wystawach.

W uczuciach nie zawsze są pewni, czy są gotowi na długotrwały związek. Łatwo ulegają w tej materii pokusą.

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Anna

  Mój mąż to Baran i wiele się zgadza 😀 Zwłaszcza niecierpliwość 😉

 2. Sylwia

  Konkretny opis wszystko w jednym miejscu, dziękuję

Dodaj komentarz