You are currently viewing Bliźnięta – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Bliźnięta – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Jeśli chodzi o występy publiczne, to Bliźnięta są po Lwach drugim najlepszym znakiem tym aspekcie. W głębi duszy i za kulisami aktor spod znaku Bliźniąt może błyskawicznie zmieniać obrazy i maski, pozostawiając je szczerymi.
Bliźnięta pragną uwagi, a ich żywiołowość może czasami zacierać granicę między sceną a rzeczywistością. Ich głównym problemem jest utrata kontroli nad tym, kiedy prezentują, a kiedy naprawdę przeżywają.
Wewnętrzna agonia ego Bliźniąt jest dla nich stałym źródłem energii. Prawdziwi nosiciele znaku wkroczyli do społeczeństwa i zapoczątkowali transformację. Ich bronią są dane. W zależności od stopnia dojrzałości, Bliźnięta mogą być uczone i znać się na wszystkich interakcjach. Idea Merkurego dotycząca rozpowszechniania wiedzy i kontaktu z ludźmi kształtuje styl życia Bliźniąt.

Charakterystyka znaku Bliźniąt

Z uwagi na to, że Bliźnięta mogą znajdować się w wielu stanach emocjonalnych jednocześnie, trudno jest powiedzieć, co to znaczy dla nich po prostu być sobą. W danej chwili przedstawiciel tego znaku zodiaku jest zdenerwowany, a minutę później uśmiecha się, i tak jest zazwyczaj. To jest właśnie dualistyczna istota tego znaku. Dla Lwa lub Barana, którzy zawsze potrafią trafnie określić swoje własne stanowisko, cele i wartości, zrozumienie tego stanu ego jest sporym wyzwaniem. 

Dla Bliźniąt istotne są korzyści. Ludzie często krytykują Bliźnięta za bycie niegodnym zaufania, nieetycznym i podstępnym. 

Nie jest to trafne stwierdzenie, ponieważ Bliźnięta, to znak, który przestrzega wszelkich zasad, konwencji, ograniczeń, celów i przepisów. Bliźnięta są czasami błędnie rozumiane jako oszuści i manipulatorzy; czasami nie można im ufać i muszą ciężko pracować, aby zachować pozory bycia miłymi osobami. Działają jednak dla zysku, ale nie dla samego zysku – raczej dla emocji związanych z grą.

Mocne i słabe strony Bliźniąt

Niezależnie od tego, jakie wady ma ten znak, jego inteligencja jest niezaprzeczalna. Bliźnięta, w przeciwieństwie do Strzelca i Panny, uważa informacje za namacalne. Podczas gdy Strzelec dąży do postępu, a Panna do zastosowania wiedzy w praktyce, Bliźnięta muszą po prostu błyszczeć mądrością. Są gotowe, by w odpowiednim momencie w towarzystwie wtrącić dowcip lub intrygującą informację. 

Mocne strony:

 • pragnienie stałego zdobywania wiedzy,
 • dobra pamięć,
 • zdolności aktorskie.

Słabe strony:

 • skłonność do wywoływania kontrowersji,
 • kłamliwość.

Ulubione zajęcia Bliźniąt

Bliźnięta to znak, który jest ciekawski i posiada szeroki zakres zainteresowań. Preferują uczyć się raczej w grupie niż samotnie. Przeważnie uwielbiają czytać książki, chodzić do muzeów i na wycieczki terenowe. Miło spędza im się czas na oglądaniu filmów oraz siedzeniu przy komputerze. Przedstawiciele tego znaku poświęcają 50% swojego wolnego czasu na zdobywanie informacji, a ponieważ szybkość, z jaką przyswajają informacje, jest wielokrotnie szybsza niż, powiedzmy, w przypadku znaków żywiołu Wody, nie jest zaskoczeniem, że przedstawiciel tego znaku zawsze ma przy sobie książkę lub włącza telewizor, ponieważ z oglądania telewizji może dowiedzieć się kilku przydatnych lub interesujących faktów.

Z aktywnych form spędzania czasu Bliźnięta uwielbiają wędrówki lub organizują wycieczki bez większego celu. Zamiast korzystać z transportu publicznego, preferują własne środki transportu. W związku z tym uwielbiają jeździć samochodem, motocyklem lub rowerem.

Bliźnięta - ulubione zajęcia

Bliźnięta w pracy

Przedstawiciele tego znaku zodiaku mogą wykorzystywać swoje silne cechy we wszelkich pracach umysłowych. Bliźnięta to świetni nauczyciele, naukowcy oraz prawnicy. Bliźnięta często pochłonięte są biznesem i handlem, wychodzi im to ze sporymi sukcesami. Opisywane osoby sprawdzą się również jako aktorzy różnych gatunków. Szybko uczą się tekstów i są obdarzeni urokiem, który urzeka publiczność.

Bliźnięta  – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Bliźniąt

Płeć żeńska jest obdarzona poczuciem piękna przez gwiazdozbiór Bliźniąt. Instynktownie wybierają modne ubrania, układając piękne fryzury dobierając do tego inspirujące zapachy perfum. Posiadają delikatny wygląd i w razie potrzeby mogą sprawiać wrażenie słabych i bezradnych. Wszystko to są jednak tylko pozory. Wkrótce bezbronna i piękna księżniczka odrodzi się jako uwodzicielka.

W związku z tym sesje zdjęciowe są ich ulubioną rozrywką. Kobieta urodzona pod znakiem Bliźniąt nie ma pojęcia do końca, kim jest i czego chce. Powodem tego jest słabe zrozumienie samej siebie. Życie towarzyskie, wystawny styl życia, restauracje, jachty, zakupy i posiadanie u boku odpowiedniego partnera to dla niej wspaniałe środowisko. 

Mężczyźni spod znaku Barana

W zależności od tego, który atrybut Merkurego rozwinął się danego mężczyzny najsilniej: erudycja, ciekawość, potrzeba różnorodności lub komercyjne zapędy, mężczyźni urodzeni pod znakiem powietrza dzielą się na rodzaje.

 • Intelektualista

Wykonuje poważny zawód (nauczyciel, prawnik, lekarz), interesuje się nauką i korzyściami, jakie oferuje ona ludziom, a do tego ubiera się w eleganckie ubrania.

 • Psycholog

Z natury, a nie z zawodu, facet spod znaku Bliźniąt  jest psychologiem. Jest zafascynowany ludźmi i zawsze obserwuje otaczający go świat. Może być ubrany swobodnie, jest wesoły, a czasem nawet roztargniony.

 • Poszukiwacz przygód

Przedstawiciel tego znaku podróżuje od miasta do miasta, uczestnicząc w różnych przyjęciach, nie ma określonego zawodu, ale ogólnie ma wiele obszarów działania, które poznaje, jest w ciągłym poszukiwaniu celu życiowego i nowych doświadczeń.

 • Kierownik

Podwładny Merkurego, który zajął się handlem i biznesem, tak bardzo zauroczył się emocjami związanymi z prowadzeniem interesów, że pieniądze stały się dla niego fascynującą grą. Potrzebuje kobiety, która pomoże mu czerpać przyjemność z pieniędzy, które zarabia.

Bliźnięta w miłości

Facet spod znaku Bliźniąt zazwyczaj nie ma większych problemów ze zdobyciem ukochanej kobiety, ponieważ jest hojny i wydaje pieniądze na rozrywkę, a także nie martwi się o jutro. Wszystko to wydaje się bardzo atrakcyjne dla kobiet.

Natomiast kobieta urodzona pod znakiem Bliźniąt sprawia wrażenie kobiety rozchwytywanej przez mężczyzn. Jest gustowna i wie jak kokietować.  W razie potrzeby może rozpuścić korzystną dla niej plotkę. Może zacząć zabiegać o względy mężczyzn i stawać do walki z innymi kobetami. Z natury jest wesoła i motywuje ją czerpanie satysfakcji ze swojego życia.

Bliźnięta  – zgodność z innymi znakami zodiaku

Rodowici Bliźniacy, bardziej niż inni przedstawiciele żywiołu powietrza, potrzebują pomocy, ponieważ nie wiedzą, jak przyznać się i zaakceptować swoje wady. Bliźnięta  w przeciwieństwie do innych znaków powietrznych ukrywają niepewność i strach. Takie ukrywanie emocji może z czasem doprowadzić do różnych problemów zdrowotnych.

Najwyższa zgodność: Waga,

Wysoka zgodność: Bliźnięta, Baran, Lew, Strzelec  i Wodnik

Przeciętna zgodność: Panna i Rak,

Niska zgodność: Byk, Skorpion, Koziorożec i Ryby.

Cechy Barana w zależności od daty urodzenia

Okres między 21.05 – 31.05

Przedstawiciele pierwszej dekady to czyści Bliźniacy. Mogą być dość stałe i pracować długo w jednym miejscu. Ich aspektem są intrygi, dramaty i plotki. 

Okres między 01.06 – 11.06

Osoba urodzona w drugiej dekadzie ma zmysł estetyczny i interesuje się modą i sztuką. Te Bliźnięta nie są z natury poszukiwaczami przygód, raczej są zdecydowane na założenie rodziny.

Okres między 21.03-31.03

Przedstawiciele tego znaku będą zawsze w ruchu, uciekając od swoich problemów; tylko partnerstwo z przedstawicielem żywiołu ognia, który weźmie na siebie dodatkowe obowiązki i pomoże w rozwiązaniu problemów, może pomóc im się uspokoić.

Ten post ma jeden komentarz

 1. Justyna

  Opis kobiety spod znaku Bliźniąt idealnie do mnie pasuje 🙂

Dodaj komentarz