You are currently viewing Byk – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Byk – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Byk jest najbardziej radosnym i imprezowym znakiem żywiołu ziemi. Hojność i płodność żywiołu ziemi znajduje odzwierciedlenie w jego ekspresji. Byk jest rządzony przez posiadanie korzyści materialnych. Jest również wesołym, pogodnym, poszukującym przyjemności i zamożnym znakiem zodiaku.

Byki są mistrzami sztuk pięknych, a także praktycznych zadań jako opiekunowie.
Mogą być pożądliwymi sybarytami i płytkimi pragmatykami, ale nigdy nie mogą być cynikami.
Przeznaczenie Byka może przybierać różne formy: może on opanować każdą karierę, choć tylko kilka z nich zapewni mu szczęście, może założyć rodzinę lub zostać uwodzicielem. Nie to, co Byk robi, ale jak to robi, świadczy o wpływie tego znaku słonecznego. A wszystko robi po to, aby dobrze się bawić i uzyskać pożyteczne rezultaty.

Charakterystyka znaku Byk

Władca znaku Byk, czyli Wenus, wpływa na system wartości tego znaku zodiaku. Planeta miłości predysponuje do czerpania przyjemności i radości z życia. Wenus jest swoistym magnesem na pieniądze, dlatego Byki przywiązują większą wagę do pieniędzy niż istoty swojej pracy. Byk to potężna siła twórcza z własną estetyką, spełnienie zawodowe i bogactwo finansowe, a także bezpieczny związek z jednym partnerem, kiedy jest wstrząśnięty i dopracowany.

Mocne i słabe strony Byka

Tak zwane planety żeńskie lub Jin, których głównym zadaniem jest gromadzenie wewnętrznej energii, są odpowiedzialne za określenie mocnych stron człowieka. W związku z tym Baran jest znakiem zodiaku, którego prawdziwa aktywność przejawia się w rozwoju ogrodu duszy, który tylko z zewnątrz wydaje się być zajęty. Baran, niezależnie od płci, może być niezadowolony, jeśli brakuje mu rodziny, miejsca, które mógłby nazwać domem, lub możliwości twórczego wyrażania siebie. Baran musi mieć swój własny zakątek i niszę, coś pilnie strzeżonego i osobistego, ponieważ znaki ogniste mogą wciąż żyć marzeniami innych ludzi.

Mocne strony:

  • ambicja,
  • wysoki poziom energii życiowej,
  • przedsiębiorczość.

Słabe strony:

  • egocentryzm,
  • niecierpliwość.

Ulubione zajęcia Byka

Ten znak ziemi nie ma obsesji na punkcie potrzeby ciągłej aktywności, co jest jedną z jego cech. Silne osobiste planety jin tego znaku, Wenus i Księżyc, oferują mu zwiększoną zmysłowość, pozwalając mu odczuwać wszystko, co napotka z ostrością. Czerpanie przyjemności z życia jest jednym z ulubionych zajęć tego znaku i lubi on spędzać czas na łonie natury. Przedstawiciele tego znaku nie przegapią okazji do polowania na grzyby i łowienia ryb w lesie, lubią podróże statkiem morskim lub rzeczne wyprawy łodzią lub kajakiem.

Ulubione zajęcia Byka

Byk w pracy

Byk potrafi zapracować na pieniądze w każdym zawodzie, co jest jedną z jego charakterystycznych cech. Aby być w pełni szczęśliwym, Byk musi osiągnąć swój potencjał. Wenus, władczyni tego znaku, obdarza je zdolnościami projektanta i artysty.

Byk może być sekretarzem, administratorem lub handlowcem.

Fakt, że Byk uczy się lukratywnej kariery, jest wszystkim, co go motywuje i czyni upartym. Byki boją się się niewykwalifikowanej pracy i nie lubią żyć za pieniądze rodziców.

Najlepsze zawody dla Byka

  • projektant krajobrazu,
  • brygadzista budowlany, 
  • kierownik magazynu,
  • historyk sztuki,
  • przewodnik turystyczny.

Byk – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Byka

Kobieta spod znaku Taurusa będzie pracować tylko wtedy, gdy sprawi jej to przyjemność.

System wartości kobiety spod znaku Taurusa opiera się na współczuciu, zmysłowych popędach i przyjemnościach. Pomimo moralnej dwuznaczności, kobiety spod znaku Byka mogą być całkiem atrakcyjne ze względu na wpływ Wenus zarówno na charakter, jak i wygląd. Jest to planeta kulista i urocza, która obdarza swoich poddanych. Mężczyźni nie mogą oprzeć się jej zewnętrznemu urokowi, dlatego z radością pozostaną z nią w niezgłębionym związku. Baran, Lew i Wodnik nie będą kwestionować jej moralnej uczciwości. 

Mężczyźni spod znaku Byka

Mężczyźni mogą gromadzić ekstrawertyczną energię Słońca, ale muszą z niej korzystać. Dlatego właśnie mężczyzna spod znaku Taurusa stara się zadowolić jak najwięcej kobiet.

W związku miłosnym nie jest oszczędny w rozrywkach – kwiaty, koncerty, restauracje, prezenty. Mężczyźni spod znaku Byka znani są z niewierności i wiecznych poszukiwań, co zawdzięczają swojemu potężnemu Księżycowi. Nie wszyscy mężczyźni spod znaku Taurusa są niewierni, wszystko zależy od wychowania.

Ponieważ Księżyc w tym znaku jest wywyższony, potrzebują oni rodziny. Mężczyźni spod znaku Byka muszą wybierać pomiędzy wartościami księżycowymi i wenusjańskimi: rodzina lub przyjemność. To, czy Byk będzie zdradzał, czy nie, zależy od kompatybilności pary.

Byk w miłości

Sposób, w jaki Byk  postrzega miłość, jest ściśle związany z etapem rozwoju Wenus. Podstawowy poziom odczuwania miłości jest fizyczność, podczas gdy wyższy poziom to synteza emocjonalno-fizyczna. Z fizycznym połączeniem lub bez niego, Byk zazwyczaj nie ma duchowej świadomości swojego obiektu pożądania. Rzadko kiedy myślą o swoich związkach, podczas gdy nie są fizycznie świadome tego, co się z nimi dzieje.

Byk – zgodność z innymi znakami zodiaku

W związkach Byk zawsze przejmuje inicjatywę, czując się jednak stale jako uwodziciel. Byk ogólnie zalicza się do osób, które wiedzą czego chcą i to otrzymują.

Najwyższa zgodność: Byk, Panna i Koziorożec,

Wysoka zgodność: Rak, Skorpion i Ryby,

Przeciętna zgodność: Wodnik, Waga i Lew,

Niska zgodność: Baran, Bliźnięta i Strzelec.

Cechy Byka w zależności od daty urodzenia

Okres między 21.04 – 30.04

Byki urodzone w pierwszym okresie szukają przyjemności za wszelką cenę, żyją na koszt innych i realizują swoje pasje. Ich partnerzy często się zmieniają ze względu ulotność ich uczuć.

Okres między 1.05 – 10.05

Byk urodzony w tym okresie ma z uwagi wpływu Panny większe prawdopodobieństwo zdrady swojego partnera na boku Są to niewątpliwie najmniej wierne Byki.

Okres między 11.05 – 21.05

Znak Koziorożca dominuje w trzeciej dekadzie u Byków, wpływając na biznes, zarządzanie, budownictwo i utrzymanie. Jeśli chodzi o związki partnerskie, możliwe jest małżeństwo z rozsądku lub bycie w otwartym związku.

Dodaj komentarz