You are currently viewing Koziorożec – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Koziorożec – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Koziorożec to jeden z trzech znaków ziemi. W znakach ziemi Byk jest zorientowany na przyjemności, Panna dąży do porządku na wszystkich płaszczyznach, a Koziorożec ma upór i skoncentrowanie na obranym celu.

Na osoby spod znaku Koziorożca wpływa głównie Saturn, który jest odpowiedzialny za powstawanie takich cech jak powaga, rzetelność i przyzwoitość.

Na mężczyzn spod tego znaku można polegać, a kobiety zawsze dotrzymują powierzonych obietnic. Znak ten łączy w sobie fenomenalny kontrast pedantyzmu połączonego z pragnieniem eksperymentowania.

Charakterystyka znaku Koziorożca

Koziorożec zawsze porusza się w kierunku obranego celu, najpierw w swoim umyśle, a dopiero później fizycznie. Z tego względu jego ruchu czasem mogą być niezauważalne dla postronnego obserwatora. Wbrew błędnym pozorom jednak to świetny strateg, który nie działa impulsywnie. Wszystko zawsze musi mieć dokładnie przemyślane. Przedstawiciele tego znaku chętnie przyglądają się działaniom innych, zanim sami spróbują własnych ruchów. Świetnie uczą się na cudzych błędach, co pozwala zaoszczędzić w życiu wielu przykrych doświadczeń. 

Ta cenna cecha wywodzi się od planety Saturn.  Koziorożec nie jest marzycielem marzącym o nierealnych, myśli praktycznie i zadaniowo.

Mocne i słabe strony Koziorożców

Na charakter danej osoby wpływa bardzo wiele czynników, jednak każdy znak zodiaku ma pewne predyspozycje i słabości nad którymi musi dana osoba bardziej popracować.

Mocne strony:

 • rozwaga,
 • strategiczne myślenie,
 • dyscyplina,
 • zorientowanie na cel.

Wady:

 • nadmierna opiekuńczość,
 • nadmierna rozwaga,
 • dążący za wszelką cenę do obranego celu,
 • zbyt wymagający.

Ulubione zajęcia Koziorożców

U Koziorożców Mas wychodzi przed szereg, sprawiając, że u obu płci mamy wyraźną aktywność męską. Konsekwencją tego jest potrzeba ciągłego przemieszczania się i nadmierne dążenie do realizacji swoich planów.  Koziorożce przeważnie uwielbiają jeździć wszelkimi pojazdami, lubią również sporty, majsterkowanie i turystykę.

Uporządkowanie bądź wyremontowanie mieszkania to dla Koziorożców czysta przyjemność. Osoby te lubią kupować nieruchomości, ponieważ w głowie rodzi im się finalny obraz poszczególnych pomieszczeń. Niektóre hobby natomiast dla tego znaku są zdeterminowane przez udział Saturna, jak na przykład żywe zainteresowanie historią. Czytanie wszelkich książek historycznych rozwija u nich intuicję i zdolności strategiczne.

Koziorożec w pracy

Istotną cechą Koziorożców jest uparte dążenie do postawionych sobie celów. Osoby te stawiają sobie ambitne cele i nie boją się zaczynać od początku. Koziorożec z reguły może pracować w każdej dziedzinie, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych bądź prowadząc własną firmę.

Zawody męskie dla Koziorożca

 • menadżer,
 • trener,
 • ekonomista,
 • przedsiębiorcy

Zawody kobiece dla Koziorożca

 • administracja,
 • sekretarka,
 • marketingowiec,
 • sportowiec.

Koziorożec – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Koziorożca

Kobiety spod znaku Koziorożca mogą być mniej aktywne od mężczyzn z tego samego znaku. Szczególnie w okresie życie, kiedy są zaangażowane w wychowywanie dzieci i dbanie o rodzinę. Częste cechy kobiet Koziorożców to zamiłowanie do edukacji i umiejętność pracy zespołowej. Kobiety spod tego znaku mogą czuć się słabsze i nieautentyczne. Warto by miały wokół siebie silną osobowość, która pomoże im się skupić na wewnętrznych celach i rozwieje wszelkie narzucane przez otocznia role. 

Związek z mężczyznami spod znaku Strzelca lub Raka pomoże uwierzyć w siebie i iść na przód przez życie.

Mężczyźni spod znaku Koziorożca

Natomiast u mężczyzn bardzo mocno udziela się ścisła orientacja na cel i strategiczne myślenie. Takie podejście jest żyzną glebą do osiągnięcia sukcesu, jednak trzeba czasem odpoczywać i nauczyć się relaksu, który dla Koziorożców nie jest wcale taki intuicyjny. W przeciwnym razie wieczny pęd może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.

Koziorożce w miłości

Koziorożce mają problemy z wyrażaniem uczuć, co często jest powodem problemów w związkach. Często wydają się być zimni i niemili dla swoich partnerów, są to jedna zewnętrzne pozory. Idealnymi partnerami dla koziorożców okażą się osoby obdarzone umiejętnością trafnego odczytywania uczuć i emocji drugiej osoby. Koziorożce nie są również romantyczni, raczej nie lubią spacerów w świetle księżyca i długich kąpieli w płatkach róż.

We wczesnych etapach związku mężczyzna może wydawać pieniądze w miarę możliwości finansowych na kobiety zachcianki. Przedstawiciele tego znaku są zazwyczaj wierni, ale tylko wtedy, gdy ich związek im w pełni odpowiada.

Koziorożec – zgodność z innymi znakami zodiaku

W byciu z koziorożcem istotny jest fakt świadomości, że partner kocha, tylko ma pewne problemy w okazywaniu uczuć. 

Najwyższa zgodność: Byk, Rak, Panna, Koziorożec i Ryby,

Wysoka zgodność: Skorpion,

Przeciętna zgodność: Lew i Wodnik,

Niska zgodność: Baran, Bliźnięta, Waga i Strzelec.

Cechy Koziorożców w zależności od daty urodzenia

Na finalny charakter danej osoby ma wpływ również żywioł, do którego należy. W związku z tym niektóre koziorożce mogą przypominać Byka, z kolei inne Panny. W tradycy astrologicznej wyróżniamy podział na dekady w zależności od daty urodzenia.

Przedział między 22.12 – 31.12

Osoby urodzone w pierwszej dekadzie są Koziorożcami w najczystszej postaci. Będą charakteryzować się zawzięciem, uporem i perfekcjonizmem. Osoby te wykazują się olbrzymią odpowiedzialnością.

Przedział między 01.01 – 12.01

Osoby urodzone w drugim przedziale posiadają w sobie wiele cech Byka. Wyróżniają się apetytem na przeżywanie przyjemności, bardziej wolą odpoczywać niż pracować. U omawianych osób występują gwałtowne skoki libido wywołane aktywnością silnego Marsa, emocje te dopiero z wiekiem przeradzają się w potrzebę emocjonalną. 

Przedział między 13.01 – 20.01

Przedstawiciele z trzeciej dekady przejawiają cechy osobowościowe Panny. Będą cechować się wysoką inteligencją i zainteresowaniem nauką. Idealna precyzja Saturna w połączeniu z ruchliwością Merkurego daje mocne predyspozycje do matematyki, programowania i inżynierii. 

Dodaj komentarz