You are currently viewing Lew- Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Lew- Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Lew jest władcą zodiaku, a także królem stworzeń. W końcu Słońce otrzymuje w tym gwiazdozbiorze swoje właściwe atrybuty, a energia tego gwiazdozbioru jest dla niego najbardziej komfortowa, co pozwala osobom urodzonym w lipcu i sierpniu uwydatnić największe aspekty Słońca. Ponadto Lew jest gwiazdozbiorem piątego domu, który w astrologii rządzi twórczą ekspresją i wychowaniem dzieci. Nie jest to, jak w przypadku gwiazdozbioru Raka, opieka nad dziećmi, ale raczej ich edukacja i odkrywanie ich talentów. 

Filozofia życiowa Lwa opiera się na uczeniu się na własnych błędach. Jest nieustraszony w obliczu nieodpowiedzialności i chęci wykazania się w wielu dziedzinach; podchodzi do błędów filozoficznie i nie boi się do nich przyznać, gdy zwróci się na nie uwagę. Lew jest tak samo dumny ze swoich wad, jak i z osiągnięć, co jest zaskoczeniem dla wielu ludzi. Z drugiej strony, cecha ta wynika z umiejętności Lwa do cieszenia się sobą w każdym otoczeniu.

Charakterystyka znaku Lwa

Egocentryzm to główny termin charakteryzujący naturę Lwa. Lew nieustannie umieszcza swoje ego w centrum swojego światopoglądu. Nawet w trakcie bliskości z drugą osobą nigdy nie zlewa się z otaczającym go światem, będąc w pełni świadomym tego, co jest zewnętrzne, a co osobiste. 

Mocne i słabe strony Lwa

Główne mocne strony Lwa są związane z siłą jego ego, poczuciem własnej wartości lub osobowością.

Mocne strony:

 • samowystarczalność i niezależność,
 • kreatywność,
 • bohaterstwo.

Słabe strony:

 • nieodpowiedzialność,
 • narcyzm.

Ulubione zajęcia Lwa

Lwy nie są przywiązane do swoich domów, nie chcą odosobnienia i nie nudzą ich spotkania międzyludzkie. Mogą wykorzystywać swój wolny czas na zawieranie nowych znajomości, uczestniczenie w licznych imprezach, z których większość jest związana ze sztuką lub ich zainteresowaniami. Pisanie, szkicowanie i rzeźbienie należą do zajęć, które Lwy lubią. Z kolei zawodowe mistrzostwo w tej czy innej dziedzinie może nie przyjść łatwo, ponieważ nauczanie sztuki to minimum świadomości i indywidualistycznych ograniczeń. Jeśli Lew poświęci się sztuce, będzie to robił z zapałem. 

Ten znak zodiaku jest również zwinny i chętnie wyruszy na krótkie wakacje lub będzie uprawiał sport w wolnym czasie. Zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak piłka nożna, narciarstwo i kajakarstwo, są preferowane przez Lwy bardziej niż centra fitness. 

Lew w pracy

Lew musi odkryć swoje powołanie, aby w pełni wyrazić swoje radosne usposobienie. Ma to dla niego większe znaczenie niż inne sygnały, ponieważ niektórzy ludzie są zadowoleni z pasji, podczas gdy inni chcą się po prostu dobrze bawić. Z drugiej jednak strony Lew ma silne pragnienie osiągnięcia sukcesu w czymkolwiek, co postanowi zrobić.

Zawody kobiece dla Lwa

 • tancerka,
 • piosenkarka,
 • projektantka mody,

Zawody męskie dla Lwa

 • aktor,
 • pisarz,
 • polityk,
 • biznesmen.

Lew  – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Lwa

Im bardziej kobieta jest zaangażowana w manifestację swojej kobiecej natury – małżeństwo i macierzyństwo – tym bardziej uaktywnia się u niej Księżyc i jej atrybuty Lwa stają się wypaczone. Oznacza to, że może być urażona, wrażliwa i złośliwa, ale szybko otrząsa się ze swoich uczuć i nie pamięta zniewagi.

Kobiety odgrywają rolę uwodzicielki; ich wiedza nie jest od razu oczywista; zamiast tego towarzysz ujawnia ją niespodziewanie w trakcie dialogu. Kobiety Lwy są tak przyzwyczajone do bycia najzdolniejszymi w pracy i w szkole, że chcą się zrelaksować i być w domu leniwą dziewczyną.

Kobiety Lwy to prawdziwe aktorki, które mogą wcielać się w różne postacie. W sukni wieczorowej Lwica wydaje się być młodsza o 10-20 lat.

Mężczyźni spod znaku Lwa

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni spod znaku Lwa są wzorem dobroci, godności i naturalnej szerokości. Oczywiście, zawsze istnieją wyjątki, które są związane z pewnymi wadami wykresu natalnego. Lew nie jest jednak pamiętliwy, nie wypomina złych uczynków i nie jest złośliwy. 

Lew ma zdolności przywódcze i do tego dąży. Może rządzić swoją rodziną lub małą grupą by być zadowolonym. Tam, gdzie jest to dopuszczalne lub niewłaściwe, kreatywny Lew chce inspirować innych.

Lew w miłości

Ponieważ Lew nigdy nie uważa siebie za członka związku, może być trudny do uchwycenia w intymnych związkach partnerskich. Potrafi postrzegać współmałżonka jako swoją własność tylko w takim stopniu, w jakim jest to możliwe. Zaborczość Lwa nie jest jednak najprzyjemniejszym doświadczeniem, jakie można mieć. W związku z tym lepiej jest budować swój związek z Lwem na wyraźnym oddzieleniu osobistych granic, wykorzystując jego zrozumienie tego, co jest jego, a co nie, i ucząc się od niego, jak być wolną jednostką w partnerstwie.

Zakochanie się w Lwie wiąże się z podjęciem działania. Jest on przekonany, że będzie uwielbiany, ponieważ jest narcyzem. Lew jest zawsze zwycięzcą w swoich związkach. Popisują się swoimi umiejętnościami. 

Lew  – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najwyższa zgodność: Lew, Baran i Strzelec,

Wysoka zgodność: Waga i Bliźnięta,

Przeciętna zgodność: Rak, Byk, Skorpion, Koziorożec, Wodnik i Ryby,

Niska zgodność: Panna.

Cechy Lwa w zależności od daty urodzenia

Okre między 23.07-1.08

Indywidualiści z pierwszej dekady chcą po prostu być sobą i wierzą, że bez tego są nikim. Mogą cierpieć, jeśli nie są aktywnie zaangażowani w swojej firmie i spędzili całe życie, próbując odkryć swoje powołanie. Ich Lwi temperament przejawia się nie w zewnętrznych manifestacjach, ale w pewności siebie i braku szacunku dla ocen innych.

Okres między 02.08-12.08

Lwy urodzone w drugiej dekadzie mają cechy Strzelca, co daje im dwie cechy: chęć podróżowania i pragnienie sławy. Kombinacja znaków Lwa i Strzelca wciąż uświadamia im, że ważne jest nie tylko wyrażanie siebie, ale także posiadanie pewnego statusu społecznego, dlatego dążą do zdobycia prestiżowego wykształcenia, lubią kupować piękne i drogie przedmioty oraz starają się komunikować z bogatymi i sławnymi ludźmi.

Ostatni okres między 13.08 – 23.08

Lwy z trzeciej dekady nie obawiają się ludzi, są gotowe do popisywania się i bycia podziwianymi. Ich pragnienie sławy jest niewiarygodne i są gotowe włożyć wysiłek, aby ją zdobyć. 

Dodaj komentarz