You are currently viewing Panna – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Panna – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Panna to przedstawiciel żywiołu ziemi, znak, który tradycyjnie kojarzy się z porządkiem, a w niektórych przypadkach z biurokracją. Znak Panny nie ma widocznych cech, a jego przedstawiciele nie mają charakterystycznej charyzmy. Skąd można wiedzieć, czy znak Słońca się zamanifestował? Można to osiągnąć poprzez karierę, styl życia i ubiór Panny. Zasadniczo są one przedstawicielami znaku skromnego, odpowiedzialnego i pedantycznego. Największą zaletą tego znaku jest to, że Pannie chce się ufać od pierwszych chwil rozmowy, ponieważ jest tak dobra i uczciwa osoba.

Charakterystyka znaku Panny

Przedstawiciele tego znaku wyglądają na nudnych i skromnych. Panna jest znakiem praktycznym, poważnym i logicznym.  Ponieważ Panny z natury są introwertykami, czerpią energię raczej z wnętrza niż z zewnątrz. Nie cierpią jednak na uzależnienia emocjonalne i mogą przetrwać okresy przymusowej samotności.

Mocne i słabe strony Panny

Znak Panny znany jest z intelektu analitycznego, erudycji, dążenia do porządku, poddawania krytycznej analizie całej wiedzy, nawet wewnętrznego świata rozmówcy.

Mocne strony:

 • profesjonalizm,
 • zdolność do uczenia się,
 • wysoka etyka i uczciwość.

Słabe strony:

 • pracoholizm,
 • brak umiejętności przywódczych.

Ulubione zajęcia Panny

Główną rozrywką tego znaku jest porządkowanie domu i utrzymywanie go w czystości. Drobne naprawy oraz dekorowanie domu zasłonami, kanapami i dywanami, to przykłady dbałości o szczegóły. Wielu agentów migowych lubi swoje ogródki działkowe. Uwielbiają sadzić i pielęgnować rośliny.

W wolnym czasie Panny robią na drutach i szyją, w czym powinny być całkiem dobre, ponieważ Merkury obdarza je umiejętnościami manualnymi. 

Panna może eksperymentować z kilkoma formami kreatywności, w tym:

rysowanie, fotografia, garncarstwo i tworzenie mebli to zajęcia, które lubię.

Panna lubi czytać, a szczególnie lubi kryminały i fantastykę. Przedstawiciele tego znaku są również bardzo skłonni spędzać wolny czas na czytaniu książek popularnonaukowych, ale nie o psychologii czy kulturze wschodu, a raczej z dziedzin biznesu czy odkryć naukowych.

Panna - Ulubione zajęcia

Panna w pracy

Ze względu na takie cechy charakteru, jak introwertyczność i brak potrzeby współpracy, Pannie można doradzić jedynie ograniczoną liczbę zawodów. Najlepiej sprawdzą się w pracy biurowej, np. jako wykwalifikowani ekonomiści, księgowi, programiści, specjaliści od wsparcia technicznego, informatycy i projektanci stron internetowych.

Z drugiej strony przedstawiciele tego znaku mogą pracować z ludźmi, ale tylko wtedy, gdy mają do odegrania funkcję społeczną. Poniżej wymienione są dobre miejsca dla pracy w zależności od płci.

Zawody kobiece dla Panny

 • urzędniczka,
 • księgowa,
 • gospodyni domowa.

Zawody męskie dla Panny

 • prawnik,
 • bankowiec,
 • ekonomista,
 • programista.

Panny  – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Panny

Kobieta spod znaku Panny jest perfekcjonistką we wszystkim, co robi, co nie pozwala jej się zrelaksować. Z drugiej strony, znak ten jest w pełni zdolny do wyczarowania wizji idealnej żony. Obraz ideału, do którego dąży kobieta Panna, to wspaniały strój, starannie ułożone włosy, czyste i uczesane dzieci, ładny dom i kwiaty na stole. Małżonek jest dodatkiem do rodziny; jeśli nie chce być jej częścią lub zaczyna zdradzać, Panna nie będzie tego tolerować i opuści swój związek. Jest to częściowo spowodowane tym, że Panna przedkłada idealną rodzinę nad bliskość czy atrakcyjność. 

Mężczyźni spod znaku Panny

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, nie dążą do posiadania rodziny, nawet jeśli są zaangażowani w partnerstwo. Mogą zakochać się w kobiecie, która otwarcie gra i manipuluje. Jednak jedną z największych zalet Panny jest to, że jest uczciwa i nie będzie ukrywać kochanka przed żoną przez lata, jak to może robić Baran. Jeśli mąż Panny zakocha się w innej kobiecie, okrutnie zdradzi swoją żonę. 

Panna w miłości

Brak cech wenusjańskich sugeruje, że przedstawiciele tego znaku są niekochani. Ich największym problemem jest to, że są zbyt wybredni przy wyborze partnera do związku i dostrzegają w nim wiele wad. Jest też druga skrajność: Panna wchodzi w związek, ponieważ poddaje się miłosnym impulsom partnera, ale jej krytyczna analiza nie jest wyłączona i zaczyna czepiać się drobnych szczegółów, analizując swojego kochanka długo po tym, jak uważa, że decyzja została już podjęta.

Kobiety i mężczyźni spod znaku Panny są równorzędnymi partnerami i tworzą związki z dużą dozą kalkulacji, co wynika z ich niechęci do bycia podporą dla innych i dużej inteligencji. Uczucia i atrakcyjność wydają im się ulotne, dlatego wolą tworzyć związki oparte na wspólnym majątku. Nawet formalne małżeństwo nie jest dla nich tak ważne jak zwykłe gospodarstwo domowe.

Panny  – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najwyższa zgodność: Panna, Byk i Koziorożec,

Wysoka zgodność: Rak, Bliźnięta, Skorpion i Ryby,

Przeciętna zgodność: Waga,

Niska zgodność: Baran, Lew, Strzelec i Wodnik.

Cechy Panny w zależności od daty urodzenia

Okres między 24.08 – 3.09

Pragmatyzm Panny wywodzi się z ducha, jej poczucie rzeczywistości jest syntezą małych elementów, a skłonność do odosobnienia sugeruje, że osoby urodzone w pierwszej dekadzie lubią wykonywać prace fizyczne w samotności.

Okres między 4.09 – 13.09

Przedstawiciele drugiej dekady są podobni do Koziorożców pod względem silnego dążenia do samorealizacji, są też oszczędni.

Okres między 14.09 – 23.09

Osoby skłonne do współczucia, pomocne i szczere. Przedstawiciele z trzeciej dekady, bardziej niż inni, są utalentowanymi aktorami.

Dodaj komentarz