You are currently viewing Rak – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Rak – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Rak jest szczególnym znakiem zodiaku, ponieważ łączy w sobie Słońce i Księżyc. Słońce i Księżyc to dwie podstawowe planety osobiste, przy czym Słońce symbolizuje osobowość i jej wyraz w świecie zewnętrznym, a Księżyc – emocje, instynkty i podświadomość. Księżyc rządzi funkcjonowaniem prawej półkuli mózgu na poziomie fizycznym.

 Szczerze mówiąc, Słońce w Raku jest najciemniejszym ze słońc zodiaku, ale to właśnie stanowi część jego uroku. Znak Raka znany jest ze swojej wyjątkowej zdolności do łączenia świata zewnętrznego i wewnętrznego, świadomego i podświadomego, woli i instynktów, umysłu i emocji. Wewnętrzne napięcia i kryzysy psychologiczne, jak również rozbieżności w zachowaniu, są bardziej powszechne u Raka niż u przedstawicieli innych znaków zodiaku. Może nie posiadać cech, które są wymagane od niego w oczach innych, ale rozumie siebie i jest dobrze zorientowany we własnych cechach. Co więcej, Rak jest znakiem, który reprezentuje rodzinę, macierzyństwo i wartości rodzinne.

Charakterystyka znaku Rak

Ponieważ Księżyc rządzi Słońcem w Raku, przedstawiciele tego znaku nie mają zbyt wiele wigoru energii słonecznej. Wskazuje to, że Raki mają ciche usposobienie, nie zabiegają o uwagę i wiele rzeczy trzymają w ukryciu. Rak chętnie wyjawi swoje tajemnice komuś, komu ufa. Ilość energii Księżyca rekompensuje brak energii Słońca. Oznacza to, że osoby urodzone pod znakiem Raka dobrze radzą sobie z nastrojami, dobrze znoszą wstrząsy emocjonalne, są miłe, kochające i współczujące dla innych.

Z drugiej strony, potrafią z łatwością opuścić nieprzyjemne dla nich okoliczności. Mężczyźni posiadają kobiece cechy, takie jak spryt, skromność, elastyczność i zdolność przystosowania się, dlatego też jest to do pewnego stopnia znak kobiecy. Jeśli przy pomocy planet męskich – Marsa i Jowisza – nabiorą również cech męskich, to w jednym facecie panuje równowaga jin-jang. Ta równowaga nadaje mu cichy urok, który mogą wyczuć tylko bliscy znajomi. Z kolei kobiety urodzone pod znakiem Raka są uosobieniem kobiecości i są doskonałymi małżonkami, ponieważ mają podświadomą świadomość tego, co powinna robić żona.

Mocne i słabe strony Barana

U przedstawicieli znaku Raka można łatwo wyróżnić podstawowe atrybuty, które są dyktowane przez potężny Księżyc, słabe Słońce i właściwości Jowisza.

Mocne strony:

 • rodzinność niezależnie od płci,
 • wrażliwość i opiekuńczość.

Słabe strony:

 • nadmierna wrażliwość,
 • skłonność do nagłych zmian nastroju,
 • spora ilość lęku w życiu.

Ulubione zajęcia Raka

Raki potrzebują odpoczynku w samotności, ponieważ są wyczerpane energicznymi kontaktami społecznymi. Jeśli ich praca wymaga od nich publicznych wystąpień, nudzą się uwagą ludzi. A zmęczenie pojawia się, ponieważ chęć komunikowania się ze światem zewnętrznym jest związana z energią Słońca, która w Raku nie jest aktywna.

Rak powinien spędzać więcej czasu sam na sam ze sobą, oddając się swoim ulubionym zajęciom i spać wtedy, kiedy chce, aby uniknąć przepracowania. Aktywnie pomoże spacer na łonie natury, jazda na rowerze i prace ogrodowe.

Rak - ulubione zajęcia

Rak w pracy

Dziedziny w których zawodowo odnajdzie się Rak, są zależne od płci osoby. W związku z tym utworzyliśmy dwie listy zawodów do których Rak ma naturalne predyspozycje.

Zawody kobiece dla Raka

 • recepcjonistka,
 • kelnerka,
 • opiekunka.

Zawody męskie dla Raka

 • mechanik,
 • ochroniarz,
 • przedsiębiorca prowadzący mały biznes.

Rak – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Raka

Kobiety spod znaku Raka mają wyjątkowe zdolności,potrafią odczytywać emocje i uczucia innych ludzi. Są emocjonalne, ale panują nad swoimi emocjami, pomimo częstych wahań nastroju. Podstawowym stanem kobiety spod znaku Raka jest medytacyjny spokój i wewnętrzna cisza. Kobieta urodzona pod znakiem Raka nie głosi zasad feministycznych; została stworzona dla rodziny, a poszukiwanie zgodnego partnera jest instynktowne.

Mężczyźni spod znaku Raka

Aby ukryć ukrytą wewnątrz wrażliwość, słabość i miękkość, mężczyzna spod znaku Raka może prezentować przesadnie surowe i męskie usposobienie.

 Może lubić sport, sprzęt do ćwiczeń lub typowo męskie zawody, takie jak kierowca czy mechanik.  Zewnętrzna, nieprzenikniona maska służy jednak jako środek odstraszający. W końcu przeraża go ocena jego wyglądu i cech charakteru, zwłaszcza przez nieczułe osoby. Aby uniknąć bycia ocenianym przez innych, Rak stosuje powszechnie przyjęte normy i wzorce postępowania dla własnych korzyści.Rak jest eleganckim i dobrze ubranym mężczyzną, który nosi markową odzież.

Rak w miłości

Facet spod znaku Raka chętnie zabierze Cię do najlepszych restauracji, na długie randki, obsypie kwiatami i cukierkami.  Pomimo szlachetnego zachowania, mężczyźni spod znaku Raka nie lubią przejmować inicjatywy w związkach i wolą robić to ostrożnie i z daleka. Konieczne jest dla nich zrównoważenie kobiecej asertywności. Rak nie powinien bać się przekazywać swoich uczuć facetowi, ponieważ mimo męskiego wyglądu, z natury nie jest zdobywcą. Rak jest dostępny tylko dla szczerych emocji. Nigdy nie dzwoni ponownie i nie zmniejsza dystansu, jeśli nie jest zaproszony, ponieważ nie lubi przejmować inicjatywy. Raka pociągać będzie najbardziej zdecydowana kobieta, która chce założyć z nim rodzinę.

Kobieta spod znaku Raka potrzebuje długotrwałego związku, a nie spotkania na jedną noc. Dla niej seks jest nierozerwalnie związany z emocjami i związkami. W związku z tym jest gotowa chodzić na randki bez przerwy, nie naciskając na dalszy etap. Jeśli natomiast uważa, że facet pała do niej szczerym uczuciem, a intuicja podpowiada jej, że dobrze nadaje się do roli męża, powinna ulec temu pragnieniu, czego nigdy nie będzie żałować. Jeśli facet jest w intymnym związku z kobietą spod znaku Raka, nie będzie w stanie uciec z jej pysznych sieci w najbliższym czasie. W końcu ona instynktownie rozumie kobiece sztuczki: opiekować się facetem, prosić o pomoc i podawać rękę w zwykłych sytuacjach. 

Rak – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najwyższa zgodność: Rak, Skorpion, Koziorożec i Ryby,

Wysoka zgodność: Byk i Panna,

Przeciętna zgodność: Lew,

Niska zgodność: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec i Wodnik.

Cechy Barana w zależności od daty urodzenia

Okres między  22.06 – 01.07

Przedstawiciele pierwszej dekady są spokojni, ponieważ rządzi nimi Księżyc, który w swoim idealnym stanie nadaje im wygląd cichego, chłodnego, półprzezroczystego jeziora. Mają zdolność do osiągania głębokich stanów medytacyjnych. Buddyzm, joga i zen są korzystnymi zajęciami, a życiową ambicją Raka jest wspiąć się do samotnego zakątka świata i zamieszkać tam w samotności.

Okres między 02.07 – 12.07

Mają siłę emocjonalną i potrzebują spokoju, aby przetworzyć w sobie emocje otaczającego ich świata. Druga dekada ma odcisk Skorpiona, więc mają siłę emocjonalną i potrzebują spokoju, aby przetworzyć w sobie namiętności otaczającego ich świata. Takie Raki pozwalają światu przejść obok nich, reagując na jego przejawy ciepłem i emocjami; w przeciwieństwie do pierwszej dekady nie czują się odłączone, ale raczej zaangażowane. W rezultacie mają dużą głębię emocjonalną.

Ostatni okres między 13.07 – 22.07

Raki urodzone w trzeciej dekadzie mają wiele wspólnego z Rybami, co daje im zdolności twórcze i zdolność do rozumienia doświadczeń duchowych. Są to również najbardziej opiekuńcze Raki. Mogą spędzić resztę życia na opowiadaniu bajek o miłości. Potrafią zdradzać, nawet jeśli nie fizycznie, i zakochują się niezależnie od tego, czy są w związku małżeńskim, czy nie. Nie boją się nieodwzajemnionej miłości, ponieważ miłość niekoniecznie musi być dla nich związkiem; czasami ważniejsze są same doznania. Takie szaleństwo, z drugiej strony, rozprzestrzenia się o wiele szybciej u Raka niż u Ryb, ponieważ Raki są bardzo świadome siebie i nigdy nie przyciągają małżonka, który nie odwzajemnia ich uczuć.

Ten post ma jeden komentarz

 1. Natalia

  Wszystko się zgadza, potrzebuję być sama ze sobą inaczej usycham i zaczynam odczuwać napięcie w całym ciele. Ten wpis pomógł mi jeszcze lepiej zrozumieć siebie

Dodaj komentarz