You are currently viewing Ryby – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Ryby – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Ryby są najbardziej uduchowionym i oderwanym od rzeczywistości znakiem słonecznym, mimo wszystko wraz z wiekiem uczą się życia w społeczeństwie i odnoszą sukcesy zawodowe.  

Ten znak zodiaku łączy ze sobą wyjątkowo silne działanie Neptuna, Jowisza i Wenus. Jednoczesne oddziaływanie tych planet wpływa na wyjątkowy talent w kroczeniu przez duchową ścieżkę, zdolność do budowania silnych i długotrwałych relacji.

Jednakże ryby do rozwinięcia wszystkich swych naturalnych zdolności potrzebują swobody, zwłaszcza w początkowych okresach życia. Swoboda da im przestrzeń do samorealizacji i odnalezienia samego siebie. W przeciwnym razie taka osoba będzie ulegać wpływom silniejszych osobowości i żyć w ich cieniu powoli się wypalając. Dlatego dla Ryb, kluczowym aspektem jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni w swoim życiu.

Charakterystyka znaku Ryba

Ryby to bardzo uduchowione osoby, każdy człowiek tego znaku po czasie wie, co pomaga mu osiągnąć stan wewnętrznej harmonii. Przeważnie jest to spacer po parku, picie różnego rodzaju herbat, medytacja oraz muzyka zwłaszcza klasyczna. 

Czasem Ryby próbują zagłuszyć swoje wewnętrzne wibracje z Neptunem przez alkohol lub narkotyki. Daje im to możliwość szybkiego wyjścia ze stanu odrealnienia, jednak prowadzi to następnie do poczucia zniszczenia.

Mocne i słabe strony Ryby

Unikalną cechą Ryb jest fakt, że ich zdolności zależą wprost proporcjonalnie do rozwoju duchowego poszczególnej osoby. Osoby mniej ukształtowane w tym aspekcie mogą nie przejawiać w życiu codziennym swoich zdolności. 

Mocne strony:

 • zdolność do inspiracji innych,
 • wizjonerstwo,
 • wniosły temperament,
 • otwartość na innych,
 • kreatywność.

Słabe strony:

 • wycofanie społeczne,
 • skłonność do wpadania w nałogi,
 • przewrażliwienie na swoim punkcie.

Ulubione zajęcia Ryby

Poczynania Ryb są motywowane przez ich wewnętrzne pragnienie znalezienia komfortowego stanu wewnętrznego i duchowego. Z tego powodu Ryby mogą spędzać długie okresy czasu w samotności np. spacerując bez większego celu po mieście, wchodząc do różnych sklepów i galerii. Ryby bardzo lubią pić herbatę lub kawę, jest to dla nich swoisty rytuał.

Z reguły rzadko spotykają się ze swoimi przyjaciółmi, ale za to regularnie i mogą rozmawiać z nimi przez dłuższy czas. Ryby bardzo lubią oglądać inspirujące filmy, uczęszczać na koncerty i wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturowe oraz spędzać czas ze swoją  drugą połówką.

Niektórzy są zakochani w sportach wodnych, jest to dla nich bardzo inspirująca i kojąca nerwy rozrywka.

Ryby w pracy

W tym znaku zodiaku mają wpływa na osobę aż trzy planety, dlatego wiele zależy od tego, która planeta oddziałuje najmocniej. Oddziaływanie tej wiodącej planety definiuje wrodzone predyspozycje danej osoby.

 • Neptun

Silne oddziaływanie Neptuna daje podatność do spontanicznych przeżyć duchowych i nagłych przypływów natchnienia. Osoby te są bardzo kreatywne i sprawdzą się w takich zawodach jak:

 • muzyk,
 • śpiewak,
 • poeta,
 • marketingowiec,
 • Jowisz

Jowisz jest planetą odpowiedzialną za naukę i daje potencjał do osiągnięcia wielkiego sukcesu. Ryby z dominacją Jowisza mogą mieć często szczęście i otrzymywać dobre stanowiska przypadkiem. Osoby te mają predyspozycje do następujących zawodów:

 • historyk,
 • artysta,
 • projektant,
 • krytyk filmowy
 • Venus

Planet Venus daje silne odczucia miłosne i inspirację. W celu rozwijania tych wewnętrznych cech Ryba musi zachowywać wolność od wszelkich standardów i ram. Dzięki bogatemu wnętrzu opisywana Ryba sprawdzi się w takich zawodach jak:

 • artysta,
 • fotograf,
 • projektant,
 • grafik.

Ryby  – różnice między kobietą i mężczyzną

Przeważnie mężczyźni spod znaku Ryby są bardziej stabilni emocjonalnie, natomiast kobiety często odczuwają skrajne emocje.

Kobiety spod znaku Ryby

Kobiety są bardzo romantyczne i wrażliwe, ważna jest dla nich moda. Dla tych kobiet nie istnieje stosunek seksualny poza uczuciami. Wyraźne wyniesienie Wensu czyni takową kobietę bardzo romantyczną, nie szuka ona w facecie ideału, lecz wiernego i kochającego partnera. Kobiety te mają powodzenie u mężczyzn, którzy wyczuwają ich prawdziwe potrzeb. Idealnym środowiskiem dla kobiety spod znaku Ryby jest szczęśliwe małżeństwo.

Mężczyźni spod znaku Ryby

U mężczyzn spod znaku Ryby wyraźniej widać cechy Jowisza. Takowy mężczyzna jest hojny, uczciwy i skoncentrowany na sukcesie. Zależnie od udziału Neptuna mężczyzna może mieć kilka typów osobowości.

 • Kreatywny ekstrawertyk

Jest to osoba kochająca zabawę i bycie w samym centrum uwagi. W tym układzie Wenus i Neptun są najsilniejsze w tym typie osobowości. W konsekwencji mężczyzna wyróżnia się twórczymi profesjami jaki aktor, reżyser lub tancerz. 

 • Introwertyk 

Neptun w kooperacji z Jowiszem daje mężczyznę introwertycznego, który przeważnie zajmuje się pracą przy komputerze. Takowi mężczyźni nie są najlepsi w pracach zespołowych. Są za to bardzo pracowici i kreatywni z intuicją do wyszukiwania dobrych okazji.

 • Romantyk

Uwielbia romanse i umie stworzyć odpowiednią atmosferę. Dba on o swój wygląd zewnętrzny, jest elegancji i modnie się ubiera. 

 • Trener duchowy

Jeden z najrzadszych typów mężczyzn spod znaku Ryby jest trener duchowy. Takowa osoba uświadamia sobie powołanie do szkolenia i rozwoju ludzi w duchowej filozofii. 

Ryby w miłości

Ryby są zarówno logikami, jak i teoretykami miłości. „Myśl sercem i czuj głową” to ich motto w związku. Ryby są również mistrzami flirtu, chociaż preferują trwałe związki. Dzieje się tak, ponieważ związek dla nich to więź kochanków na poziomie duszy, a fizyczność ma dla nich drugorzędne znaczenie. Mogą czasem odczuwać całkiem odmienne emocje, od zbyt intensywnego entuzjazmu na obojętności i apatii kończąc. Z wiekiem kiedy osiągają dojrzałość emocjonalną w małżeństwie, do którego notabene zawsze dążą, uczą się kontrolować swoje nastroje i emocje w celu ich wyrównania. Jednak nigdy nie będą te emocje w stu procentach wyrównane.

Przedstawiciele tego znaku mogą być przez dłuższy czas singlami, z powodu ich stonowanego podejścia do własnych potrzeb fizycznych.

Ryby zakochują się w indywidualności, talencie i wyjątkowych cechach swojego partnera. 

Miłosne spotkanie z kochankiem spod znaku Ryby jest mistyczne i szczęśliwe, te chwile zawsze są wyjątkowe. 

Ryby – zgodność z innymi znakami zodiaku

Przedstawiciele znaków wodnych mogą szczęśliwie i długotrwale pochować tych, którzy cenią i przeżywają silnie uczucia, romanse i doceniają ich bogaty świat duchowy i wewnętrzny.

Najwyższa zgodność: Rak, Skorpion, Koziorożec i Ryby,

Wysoka zgodność: Byk i Panna,

Przeciętna zgodność: Lew, Waga i Strzelec,

Niska zgodność: Baran, Bliźnięta i Wodnik.

Cechy Ryby w zależności od daty urodzenia

Okres między 19.02 – 29.02

Są to Ryby na które najsilniej oddziałuje Neptun. Ich nadrzędnym celem jest zdobywanie duchowych doświadczeń i ekspresja twórcza. Nie szukają niczego na siłę, poddają się czasem losowi. Świetnie wczuwają się w działania osoby o silniejszym charakterze i podążają za nią jak za nauczycielem. Warto w tym przypadku znaleźć odpowiedniego mentora.

Okres między 01.03-10.03

Osoby znajdujące się pod gwiazdozbiorem Ryb i Raka jednocześnie posiadają z jednej strony wysoko rozwinięte pragnienie rozwoju duchowości, a z drugiej strony cieszą ich codzienne przyjemności. Mają zamiłowanie do dobrego jedzenia, cenią sobie fizyczną intymność. Lubią sporty i aktywności wodne.

Okres między 11.03 – 20.03

Przedstawiciele Ryb z ostatniego okresu mogą mieć często problemy z emocjami, bardzo ważne dla nich jest znalezienie rozwiązań na dawanie upustu swoim emocjom. W przeciwnym razie będą mocno narażone na wszelkiego rodzaju zaburzenia psychiczne. Z drugiej strony mają silne predyspozycję do samodoskonalenia się. 

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Michał

  To prawda co tutaj piszecie, jestem spod znaku Ryby i mam ogromne pokłady strategicznego myślenia i kreatywności.
  Idealnie pracuje mi się w marketingu internetowym w jednej z większych agencji SEO.

Dodaj komentarz