You are currently viewing Skorpion – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Skorpion – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona są najbardziej mistyczne, tajemnicze i enigmatyczne spośród wszystkich innych znaków. Osoby te mają szczególną charyzmę.

W młodości przejawiają cechy Słońca, lecz pewne okoliczności na drodze ich dorastania muszą nastąpić w celu rozwinięcia magnetyzmu Skorpiona.

Skorpion może być rozpoznawalny zarówno w wąskim jak i szerokim gronie osób. Niezależnie jednak od tego ile osób go zna, jego osobowość zawsze będzie budzić wiele pytań i plotek. W tym wpisie poznasz charakterystykę osoby spod znaku Skorpiona oraz dowiesz się co stoi za jego sekretnym urokiem, który jest magnetyczną władzą nad ludźmi.

Charakterystyka znaku Skorpiona

Główną planetą osób spod tego znaku jest Słońce, które symbolizuje samą istotę indywidualności, potencjał rozwoju duszy i źródło twórczej energii. 

Skorpiony to osoby ambitne, które posiadają pasję i pragnienie doznania głębszych przeżyć. 

Realizują się w związkach, pracy i wszelkich kreatywnych zajęciach.

Skorpion to osoba pełna uroku i prawdziwego magnetyzmu. Skąd się bierze ich jasność?

Wyrazista osobowość tego znaku jest konsekwencją tego, że gwiazdozbiór Skorpiona jest korzystnym środowiskiem dla manifestacji sił planety Uran, która tworzy niezależny charakter dążący do przeciwstawiania się otoczeniu. 

Mocne i słabe strony Skorpiona

Urodzenie się między 24 października, a 22 listopada, wcale nie gwarantuje bystrości i interesującej osobowości. Jak to w życiu zawsze bywam na finalny charakter i osobowość ma wpływ ogromna ilość czynników. 

Mocne strony:

 • przyciąganie do siebie ludzi,
 • dynamiczność,
 • spostrzegawczość i inteligencja,
 • namiętność,
 • lojalność.

Słabe strony

 • bezkompromisowość,
 • mściwość,
 • lubiący manipulacje.

Ulubione zajęcia Skorpiona

Ogniste właściwości żywiołu wody są nadane przez władcę Plutona, który jest najwyższym poziomem manifestacji Marsa. Mars jest planetą osobistą, dlatego jedną z najważniejszych misji osób spod znaku Skorpiona jest istotne wpływanie na społeczeństwo.

Sprawia to, że Skorpiony uwielbiają nauczać innych oraz otwierać biznesy w dziedzinie nowinek i informacji. Takie osoby z uwagi na swoją kreatywność mogą być właścicielami blogów i portali internetowych.

Skorpion - Ulubione zajęcia

Skorpion w Pracy

Potencjał znaku Słońca może nie zostać właściwie zrealizowany we wszystkich zawodach. Wszelkie obszary związane z pracami społecznymi realizują oktawę Plutona. Jednym z obszarów dla kobiet spod tego znaku może być moda, i to nie projektowanie lecz pokazy mody. Pluton w połączeniu ze Słońcem daje idealne predyspozycje do prezentowania siebie. Przedstawiciele tego znaku nie boją się zmieniać kariery i mogą to zrobić w każdym wieku.

Przykładowe zawody:

 • właściciel fundacji,
 • modelka,
 • detektyw,
 • policjant,
 • naukowiec,
 • lekarz,
 • astolog,
 • wróżka.

Skorpion  – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Skorpiona

Kobiety spod znaku Skorpiona w porównaniu do mężczyzn są zdecydowanie bardziej pod wpływem Słońca. Sprawia to, że ukrywają często swoje negatywne emocje, które kumulują się w nich utrudniając codziennie funkcjonowanie. Wszystko do czasu nagłego wybuchu, który zdarza się im raz na jakiś czas. Kobiety spod znaku Skorpiona często nie wiedzą, czym kierować się podczas rozmowy i bywają “sukowate”, nie jest jednak to ich prawdziwa natura tylko konsekwencja tego, że nie wiedzą jak postąpić właściwie i jest to rodzaj pewnej obrony.

Mężczyźni spod znaku Skorpiona

W przypadku mężczyzn słońce skierowane jest ku światu zewnętrznemu i mężczyźni realizują tę energię poprzez działanie. Jednak też mają pewne braki emocjonalne i często wpadają w stresy i są podatni na wszelkie zaburzenia lękowe i nerwice. Ulegają również impulsom, poruszają się spontanicznie, nerwowo i chaotycznie w życiu.

Mogą również impulsywnie wchodzić w związki.

Skorpiony w miłości

Pluton obdarzył przedstawicieli tego znaku seksualnymi wdziękami. Mężczyźni spod tego znaku wydają się władczy i spokojni, a zarazem czarujący. Natomiast kobiety wyglądają wręcz przeciwnie i wyglądają jak dzikie koty.

Skorpion mężczyzna w miłości 

Dla mężczyzn spod tego znaku miłość to seksualna zabawa przesiąknięta namiętnością. W tym samym czasie swoją kobietę pożąda nie tylko fizycznie, ale i duchowo, czerpiąc z każdej wspólnej chwili niezwykłą przyjemność. Posiada ogromną magnetyczną moc, która przyciąga kobiety ze wszystkich stron. Nie wszyscy jednak, posiadają odblokowane swoje moce. Magnetyczna moc ujawnia się tylko u odpowiednio rozwiniętych emocjonalnie i duchowo mężczyzn.

Kobieta Skorpion w miłości

Kobieta Skorpion jest wspaniałym partnerem seksualnym, ponieważ ma niespotykanie silny temperament w łóżku.

Działa bardzo impulsywnie, spontanicznie i zawsze robi co chce. Zawsze jest odważna i niezależna. Jeśli spodoba jej się jakiś mężczyzna, to podejdzie do niego i po prostu porozmawia. Nie ma żadnych oporów przed swobodnym poznawaniem nowych mężczyzn. 

Skorpion  – zgodność z innymi znakami zodiaku

Każdy z nas jest inny, w związku natomiast musimy się dopełniać. Nie każdy będzie, jednak idealnie pasował do tak żywiołowych osób jakimi są przedstawiciele znaku Skorpiona.

Najwyższa zgodność: Rak, Koziorożec i Ryby,

Wysoka zgodność: Byk, Panna i Skorpion,

Przeciętna zgodność: Baran, Lew, Strzelec i Wodnik,

Niska zgodność: Bliźnięta i Waga.

Cechy Skorpiona w zależności od daty urodzenia

Okres między 24.10 – 3.11

Skorpiony urodzone w pierwszej dekadzie mają najjaśniejsze i najczystsze cechy Skorpiona. Sprawia to, że są najbardziej namiętne i mają lekką tendencję do sadyzmu emocjonalnego. Bywają stale w pracy, mają mocną tendencję do częstej zmiany partnerów w poszukiwaniu swoich ideałów.

Okres między 04.11 – 13.11

Osoby urodzone w drugiej dekadzie posiadają wyraźny wpływ zodiakalnych Ryb. Osoby te są bardziej zainteresowane duchowością. Posiadają często odpowiedzialne i poważne zawody. Radzą sobie dobrze finansowo, a wolny czas poświęcają na rozwoju osobistym. W tworzeniu rodziny najważniejsza jest dla nich wspólna płaszczyzna. W związkach partnerskich są bardzo łaskawe, ale nigdy nie kochają nieodwzajemnioną miłością, ponieważ szybko tracą zainteresowanie obojętną wobec nich osobą.

Okres między 12.11 – 22.11

Osoby urodzone w ostatnim okresie, są wyraźnie pod wpływem zodiakalnego Raka. W związkach miłosnych, są bardzo niezdecydowani i boją się odrzucenia. Nie szukają aż tylu przygód, ponieważ są zorientowani na rodzinę i pozostają wierni swoim partnerom.

Ten post ma jeden komentarz

 1. Kasia

  Mój mąż jest skorpionem i wiele się zgadza, od zawsze jest bardzo dynamiczny i ma dar do przyciągania do siebie ciekawych ludzi.

Dodaj komentarz