You are currently viewing Strzelec – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Strzelec – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Strzelec to niewątpliwie najbardziej filozoficzny znak zodiaku. Jego indywidualna filozofia jest dla niego sposobem na życie. Przedstawiciele tego znaku są inteligentni i bardzo wymagający wobec siebie, ciągle chcą się uczyć. Według niektórych astrologów Strzelce rządzą w dziennikarstwie i wydawaniu własnych książek.

 Jednak do pewnych wysokich poziomów świadomości trzeba dorosnąć, przechodząc przez wszystkie etapy rozwoju osobistego. Ważne są dla nich również podróże, często emigrują ze swoich krajów.

Charakterystyka znaku Strzelca

Strzelce są przedstawicielami żywiołu ognia, konsekwencją tego jest występowanie silnej potrzeby realizowania się w świecie zewnętrznym. Ciepły dom i spokojne życie nie jest ich powołaniem. Strzelec który jest w osamotnieniu najprawdopodobniej przeżywa duchowe doświadczenia, które będzie chciał wykorzystać do nauki swojego otoczenia.

Strzelcy dobrze się uczą już od najmłodszych lat. Uczą się w szkołach, na kursach i uniwersytetach. Część z nich preferuje jednak samotną edukację z książek.

Jeśli dziecko spod znaku Strzelca nie uczy się najlepiej, najprawdopodobniej program nauczania jest przedstawiany przez nauczyciela w słaby sposób i nudzi się przebywając w szkole. Nie jest to dziecka kaprys, ponieważ Strzelce mają wrodzoną zdolność do oceny jakość usłyszanych informacji. W tym przypadku warto zainwestować w dodatkowe nauczanie, które wydobędzie ukryty potencjał dziecka.

Mocne i słabe strony Strzelca

Znak zodiaku Strzelca jest pod rządami Jowisza, który wpływa na następujące cechy.

Mocne strony:

  • pragnienie wiedzy,
  • chęć podróżowania,
  • spontaniczność,
  • towarzyski.

Wady:

  • zarozumiałość,
  • nieczułość.

Ulubione zajęcia Strzelca

Ludzie spod znaku Strzelca nie do końca lubią pracować, ponieważ ich nadrzędnym celem jest szukanie sensu życia i znalezienie celu. Z tego powodu w młodości mogą sprawiać problemy z uwagi na swoją kapryśność. Często mogą nocować u znajomych i jeździć autostopem.

Strzelcy bardzo lubią jeździć pociągami i spacerować po całkiem obcych miastach. Chcą traktować życie jako niekończącą się przygodę. Mężczyźni spod znaku Strzelca bardzo lubią kobiety i bywają kobieciarzami. Znak ten uważany jest za najbardziej niewierny w związkach.

Strzelec w miłości

Od młodzieńczych lat Strzelce chłoną idealistyczne obrazy romantycznych relacji z książek, filmów i kolorowych czasopism. Miłość jest dla nich istnym dramatem i ciągłym poszukiwaniem. 

Mężczyźni spod znaku Strzelca lubią zabiegać i walczyć o ukochaną, gdy relacja rozwija się zbyt łatwo tracą w moment swoje zainteresowanie.  Kochają trudzić się w zdobyciu kobiety, w zbyt prostej relacji ten sens znika. Kobiety kochają za to uwodzić, czarować i przeżywać miłosne przygody. Damskie Koziorożce to mistrzynie flirtu. Koziorożce do końca wierzą, że mogą zdobyć każdego. Mogą zakochać się w swoim szefie, nauczycielu bądź w celebrycie. Lubią niedostępne osoby w tym również te przebywające aktualnie w innych związkach.

Koziorożce są podatni na zdrady, to konsekwencja zakochiwaniu się w poszukiwaniu ideału. Wiadomo, że po czasie burza hormonów spada i trwałe związki przechodzą w rutynę. Idealnym partnerem dla Strzelców jest osoba, która podziela ich pomysły i zainteresowania, przyczynia się do ich rozwoju. Partner Koziorożców powinien również ich zaskakiwać i być cały czas trochę tajemniczy. Będzie to przepis na szczęśliwy związek z Koziorożcem bez ewentualnych zdrad.

Strzelec – zgodność z innymi znakami zodiaku

Związek ze Strzelcem często jest na zasadzie, że albo ich lubisz i możesz pokochać albo nie. Trudno jest wpłynąć na zmianę ich ideałów i zainteresowań. Są jednak osoby z na tyle silną osobowością, że radzą sobie na tej płaszczyźnie idealnie.

Najwyższa zgodność: Baran, Lew, Waga, Strzelec i Wodnik,

Wysoka zgodność: Bliźnięta,

Przeciętna zgodność: Skorpion i Ryby

Niska zgodność: Byk, Rak, Panna i Koziorożec.

Cechy Strzelca w zależności od daty urodzenia

Znaki ognia przedstawiają wspólne pragnienie wyrażania siebie w świecie zewnętrznym, odwagę, hojność i determinację w realizacji postawionych celów. Różnią się one jednak od siebie następująco: Lew jest samolubny, Baran jest aktywny, a Strzelec szuka wyższego znaczenia. Wiele zależy też od dekady w której dana osoba się urodziła.

Okres między 23.11 – 02.12

Osoby urodzone w tym okresie są najczystszymi strzelcami. Ich priorytety to duchowość, kreatywność i odkrywanie siebie. Idea, która im przyświeca może być dla nich ważniejsza od nich samych. Takie osoby będą odważne i hojne, dla tego co kochają.

Okres między 03.12 – 12.12

Strzelce urodzone w drugiej dekadzie mają w sobie cechy Lwa, przez co bardziej dbają o realizację swoich celów i bywają samolubni. Nigdy nie robią tego, czego nie chcą i trudno z nimi dojść do kompromisu. Mogą osiągać spore sukcesy w biznesie.

Okres między 13.12 – 21.12

Przedstawiciele trzeciego okresu to bardzo energiczni ludzie dla których najważniejsza jest ciągła aktywność i ruch. Istotne dla nich jest podróżowanie po świecie, wyrażając w ten sposób energię Marsa i Jowisza, która przez nich przepływa. Wpływ Barana pozwala im brać na siebie odpowiedzialność i kierować zespołem ludzi.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Ania

    Jak dla mnie faceci spod tego znaku są najbardziej sexy 🙂

Dodaj komentarz