You are currently viewing Waga – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Waga – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Słońce jest w upadku dla Wagi, co sugeruje, że ten znak ceni miłość ponad osiągnięcia. Osoby te mogą poświęcić własne interesy dla dobra partnerstwa, ale nie jest to postępowanie pełne poświęcenia. 

Waga kontrolowana jest przez Wenus, dlatego tworzy związki partnerskie, które są przyjemne dla obu stron. Celem znaku Wagi jest stworzenie związku partnerskiego. Jednak w przeciwieństwie do innych znaków, osoby spod tego znaku pragną stworzyć idealną rodzinę i spokojny związek.

Charakterystyka znaku Wagi

Dla przedstawicieli tego znaku świat zewnętrzny jest dla nich źródłem pewności siebie. Poszukiwanie uznania dla swoich umiejętności daje im pewność, że są w stanie podążać za swoją pasją. Potrzeba Wagi do swobodnego i bezpiecznego wyrażania siebie napędza ich dążenie do stworzenia przyjaznej i akceptującej atmosfery. 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przedstawiciele znaku Wagi są najbardziej wrażliwi na krytykę; nawet niezobowiązujący komentarz może zachwiać ich wiarą w coś, co jest dla nich ważne. Potężne atrybuty Saturna rekompensują słabe ego Wagi; planeta ta jest odpowiedzialna za takie talenty jak skłonność do konsekwencji, długoterminowe planowanie i intuicja dotycząca przyzwoitości ich najbliższego otoczenia. W domyśle, osoby spod znaku Wagi nieustannie analizują swoje otoczenie pod kątem podejrzanych elementów, pozbywają się niegodnych zaufania osób, a nawet mogą przestać komunikować się z rodziną, jeśli ta ich krytykuje lub sprawia, że tracą poczucie własnej wartości.

Mocne i słabe strony Wagi

Wagi są doskonałymi towarzyszami i przyjaciółmi, jak każdy znak zodiaku mają swoje wady oraz zalety.

Mocne strony:

 • etyka,
 • uprzejmość,
 • umiejętność budowania trwałych relacji,
 • dyscyplina.

Słabe strony:

 • niepewność i lęk,
 • kłótliwość,
 • próżność.

Ulubione zajęcia Wagi

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety spod znaku Wagi lubią dobrze zjeść, gotować i chodzić do restauracji w wolnym czasie; lubią też pójść na przedstawienie lub wystawę sztuki. Przedstawiciele tego znaku lubią chodzić samotnie do opery, baletu, muzeum czy biblioteki, ponieważ wierzą, że spotkają tam intrygującą osobę. 

Drugą pasją przedstawicieli znaków powietrznych jest wszystko, co wiąże się z projektowaniem, np. szkicowanie, robótki ręczne i fotografia. Przedmioty tworzone przez przedstawicieli tego znaku są często wyrafinowane i ozdobne. Mogą to być szkice przypominające dzieła znanych artystów, ręcznie robiona biżuteria lub eleganckie suknie.

W wolnym czasie mężczyźni spod znaku Libry lubią angażować się w zajęcia informatyczne, takie jak programowanie i projektowanie stron internetowych. 

Wagi - ulubione zajęcia

Wagi w pracy

Dla Wagi niezwykle ważne jest znalezienie kariery, którą lubi, ponieważ ciągła praca dla pieniędzy może doprowadzić ją do smutku lub całkowitego zaprzestania pracy. Idealna kariera dla osób spod znaku Libry to taka, która pozwala im komunikować się z innymi, a jednocześnie pozwala im rozwijać się twórczo.

Zawody kobiece dla Wagi

 • recepcjonistka,
 • stewardessa,
 • psycholog,
 • prezenterka w telewizji.

Zawody męskie dla Wagi

 • kierownik biura,
 • przewodnik,
 • trener,
 • artysta.

Waga – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Wagi

Jeśli kobieta Waga ma szczęście znaleźć swojego idealnego partnera, jest bardziej niż zdolna do ustatkowania się. Ogólnie rzecz biorąc, kobieta urodzona pod tym znakiem jest zawsze pozytywna w swoim życiu osobistym. Dąży do bycia atrakcyjną, kontroluje swoją wagę i odwiedza salony piękności. Nie chce się nudzić  i przeżywa swoje życie bardzo aktywnie.

Mężczyźni spod znaku Wagi

Idealna randka to facet urodzony pod znakiem powietrza. Jest dobrze ubrany, uważny i potrafi pięknie mówić. Jeśli tylko zechce, potrafi oczarować kobietę. Jedyną wadą kawalera spod znaku Wagi w kontaktach z kobietami jest to, że nie chce za nie płacić. Aby uniknąć konieczności płacenia za dziewczynę w restauracji, facet spod znaku Wagi zapewni romantyczną kolację w domu. 

Ponieważ wydaje się być tak uroczy i niewinny, trudno jest powiedzieć „nie” na jego podejścia. „Nie spieszmy się, musimy się lepiej poznać” – doda. I w przeciwieństwie do Barana, kobieta ufa mu i zrelaksuje się, ponieważ facetowi spod znaku Wagi nie spieszy się w nowym związku.

Wagi w miłości

Niektórzy uważają, że osoby spod znaku Wagi mają skłonność do częstego zmieniania partnerów; jednak w przeciwieństwie do Wodnika, Libra nie robi tego dla zabawy. Szukają idealnego partnera i zakończą związek, jeśli partner nie będzie do niego pasował. Ze względu na swoje słabe i kruche ego, podobnie jak Panna i Rak, nie potrafią być wybredne w ocenie i trzymaniu kandydata na dystans. W rezultacie życie Wagi może być wypełnione kilkoma przelotnymi romansami lub nawet wieloma związkami miłosnymi w tym samym czasie, z których każdy znajduje się na odrębnym etapie rozwoju. Stały i etyczny współmałżonek o dojrzałych wenusjańskich zasadach, zorientowany na długotrwałe związki, może być źródłem stabilności w związku dla osób spod tego znaku. 

Waga – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najwyższa zgodność: Bliźnięta, Baran, Strzelec i Wodnik,

Wysoka zgodność: Lew i Waga.

Przeciętna zgodność: Panna, Ryby i Byk.

Niska zgodność: Rak, Skorpion i Koziorożec.

Cechy Wagi w zależności od daty urodzenia

Prawdziwi przedstawiciele tego znaku są miłośnikami harmonii i związków, chociaż typ drugiej dekady jest bardziej powierzchowny i akademicki, podczas gdy typ trzeciej dekady jest bardziej twórczy.

Okres między 24.09 – 3.31

Przedstawiciele pierwszej dekady są etyczni i uprzejmi, a z przyjaciółmi łączą ich ciepłe i intymne więzi. Kobiety często są zamężne i zawsze wyróżniają się w relacjach z płcią przeciwną. Takie Wagi są zdolne do tworzenia dzieł sztuki własnymi rękami.

Okres między 4.10 – 13.10

W drugiej dekadzie gwiazdozbiór Bliźniąt  ma wpływ na osoby spod znaku Wagi, co dyktuje ich beztroską i powierzchowną naturę. Szybko tracą zainteresowanie rzeczami i mogą wędrować z miasta do miasta, poznając wszędzie nowych przyjaciół. Nauka i psychologia pobudzają ich ciekawość.

Ostatni okres między 14.10 – 23.10

Wodnik ma wpływ na trzecią dekadę życia Wagi. Dobrze wtapiają się w otoczenie, a związki na odległość są dla nich łatwe do utrzymania, ale nie dopuszczają do siebie bliskich osób. Są niespokojne i potrzebują zmian, dlatego pociągają je podróże. Mają też silne pragnienie tworzenia we wszystkich jego formach. Wpływ znaku Wodnika polega na tym, że nie są zazdrośni i nie są wrażliwi.

Dodaj komentarz