You are currently viewing Wodnik – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Wodnik – Szczegółowa charakterystyka znaku zodiaku

Wodnik należy do astrologicznego żywiołu powietrza. W tym znaku zodiaku Uran mocno narzuca pewne cechy osobowości, które widoczne są w codziennym funkcjonowaniu takiej osoby. Przeważnie jest to impulsywność, niechęć do planowania przyszłości i chęć do cieszenia się chwilą obecną. Jest to znak intelektualny, który opiera swoje sojusze i przyjaźnie o wspólne zainteresowania.

W przeciwieństwie do znaków wodnych, nie wycofuje się ze świata zewnętrznego. Wrodzona silna ekstrawersja sprawia, że dla znaków wodnych Wodnik może uchodzić za osobę powierzchowną. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ Wodnik jest bardzo uczciwym i żywiołowym człowiekiem. Jest to wieczny wędrowca, który nie dąży do sławy i władzy. Nawet w przypadku jej otrzymania, jest wstanie szybko z niej zrezygnować.

W początkowym okresie życia, Wodnik chce doświadczać. Nie szuka stabilizacji, ta potrzeba rodzi się w nich dopiero później. Pragnienie stabilizacji często pojawia się w okresie Saturna, który obraca się w wieku 29-30 lat, może być to impuls do stworzenia szczęśliwej rodziny.

Charakterystyka znaku Wodnik

Typ osobowości Wodników jest zależny od wpływu planety Uran, która bardzo silnie wpływa na umysł i przechodzi przez najwyższe czakry. Jest to bezpośrednie połączenie z intelektem i intuicją. 

Najwyższy poziom synchronizacji z Uranem daje wgląd w duchowe doświadczenia i zdolność do przeżywania mistycznych stanów. W przypadku średniej manifestacji daje wysoki intelekt i jasny umysł zdolny do studiowania nauk ścisłych.

W przypadku niskiego wpływu mamy osoby impulsywne, wybuchowe i uciekające od odpowiedzialności.

Dla Wodnika, dlatego tak ważne jest pracowanie nad cechami Urana w swoim samorozwoju. W celu poprawy synchronizacji zaleca się stosowanie oczyszczania organizmu z zanieczyszczeń, porzucenia używek i złych nawyków oraz kontrola swojego odżywiania.

Mocne i słabe strony Wodnika

Mocne strony:

 • kreatywność,
 • odpowiedzialność,
 • niezależność,
 • inteligencja.

Słabe strony:

 • niecierpliwy,
 • impulsywność,
 • skłonność do uciekania od problemów,
 • trudności w budowaniu trwałych związków.

Ulubione zajęcia Wodnika

Wodnik to bardzo pracowita osoba, która fascynuje się pracą. Mimo wszystko wie jak się zrelaksować ponieważ lubi imprezy i uczestnictwo we wszelkich organizacjach społecznych i charytatywnych. W wolnym czasie lubi również odwiedza biblioteki, wystawy i uczestniczyć w wydarzeniach kulturowych.

Wodnikowi sprawia radość doprowadzanie spraw do końca. Przejawia się to nawet w codziennych czynnościach. Po obejrzeniu pierwszej części filmu, będzie oglądał wszystkie dalsze ekranizacje do końca. Ta sama sytuacja tyczy się książek. Jest to szczególnie pomocne w codziennej pracy.

Wodnik potrafi przyswajać ogromne ilości wiedzy i informacji, odczuwając przy tym satysfakcję. 

Wodnik w pracy

Ponieważ Uran i Saturn mają wysoki udział w zachowaniu Wodnika, jego praca jest bezpośrednio związana z synchronizacją tych planet. Saturn to dokładność i odpowiedzialność, natomiast Uran dalekowzroczność i innowacyjność.

Zawody kobiece dla Wodnika

 • copywriter,
 • stewardessa,
 • kompozytorka,
 • artystka,
 • astrolog,
 • tancerka.

Zawody męskie dla Wodnika

 • pilot,
 • inżynier budowlany,
 • broker giełdowy.
 • naukowiec,
 • programista.

Wodnik – różnice między kobietą i mężczyzną

Kobiety spod znaku Wodnika

Kobiety spod znaku Wodnika są w 50% pod wpływem Księżyca i uwydatnia się u nich kreatywność. Taka Kobieta przechodzi przez całą serię ewolucji swojej osobowości. Ciągle balansuje między odpowiedzialnością, a nieodpowiedzialnością.  

Finalny rozwój osobowości u kobiet zależy od relacji z jej matką i jej wychowania.

Jeżeli dziewczyna wychowywana jest przy akceptującej i kochającej matce, która zapewnia jej wszystkich niezbędnych rzeczy do prawidłowego rozwoju. Dodatkowo będzie żyła w przeczuciu utrwalamy przez rodzinę o swojej wyjątkowości i  urodzie to będzie konsekwentną, szczęśliwą  i odpowiedzialną kobietą w życiu dorosłym.

W przypadku konfliktów z matką, prawdopodobnie młoda dziewczyna będzie buntownikiem, który przysparza wielu kłopotów oraz ucieka z domu. Wcześnie wchodzi w związki z mężczyznami i zaczyna pracować. Rozwija w sobie męskie cechy charakteru, dążąc do niezależności i uciekając przed założeniem rodziny. Kiedyś jednak te początkowe cechy będą mogły zostać przepracowane, pod wpływem kochającego mężczyzny, który zastąpi braki rodzicielskie w przeszłości. 

Mężczyźni spod znaku Wodnika

Wodnik to bardzo męski znak zodiaku, który kształtuje od najmłodszych lat odwagę, niezależność, a u niektórych nawet samowystarczalność. Są to typy wędrowników, którzy muszą mieć zapewnioną swobodę, łatwo jednak ulegają pokusą zwłaszcza ze strony innych kobiet. W związku z tym ich partnerka musi się okazać sprytem, który pozwoli na usidlenie szalejącego Wodnika.

Wodnik w miłości

Wodni jest bardzo impulsywny, ponieważ władca Uran nadaje mu taki charakter. Ostatecznie jednak przedstawiciele tego znaku mogą być zarówno odpowiedzialni i rodzinni (cechy Saturna), jak i kochliwi i kapryśni. Pierwsza osoba jest skłonna do odpowiedzialności, a druga do poszukiwania pełnej wolności.

Typ wodnika można zidentyfikować analizując jego styl życia, jeśli żyje z określonym harmonogramem i stale jest zajęty, to taka osoba w związku wykaże się konsekwencją. Ten typ będzie dążył podświadomie do szczęśliwego małżeństwa. 

Jeśli natomiast Wodnika wszędzie pełno i zazwyczaj przebywa poza domem, jest zaangażowany w twórczość i poszukiwanie wolności. Takie osoby są w miłości kapryśne, często się zakochują i szybko tracą zainteresowanie.

Wodnik – zgodność z innymi znakami zodiaku

Przedstawiciele tego znaku zodiaku mogą się zaprzyjaźnić z każdym, jedna zazwyczaj trudno z nimi stworzyć bliższą i miłosną relację. 

Najwyższa zgodność: Bliźnięta, Waga, Strzelec i Wodnik,

Wysoka zgodność: Baran

Przeciętna zgodność: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec i Ryby.

Niska zgodność: Rak i Panna.

Cechy Wodnika w zależności od daty urodzenia

Okres między 21.01 – 01.02

Osoba urodzona w pierwszym okresie to najbardziej wyważony i najczystszy przedstawiciel Wodnika. Wodnik z tej dekady będzie na duchowej ścieżce poszukiwań siebie. Może podróżować nawet po całym świecie, chodzić na wykłady rozwoju duchowego bądź uczęszczać na kursy i szkolenia ezoteryczne. Jeśli na początku swojego życia nie miał czasu na duchowość lub było to piętnowane, to i tak będzie miał swoją wewnętrzną filozofię. Osoby te nie boją się ciężkiej pracy, dążą do niezależności.

Okres między 02.01-11.02

Przedstawiciele drugiego okresu Wag, mają w sobie cechy Bliźniąt. Sprawia to, że lubią przyjaźnić się z przedstawicielami Bliźniąt. Ich indywidualne cechy są zależne od poziomu zainteresowań intelektualnych. Na niskim poziomie lubią przyjaźń i dobrą zabawę w towarzystwie oraz oglądanie filmów. Na wyższym poziomie natomiast lubią czytać, interesują się psychologią i naukami ścisłymi. Przedstawiciele tego znaku są bardzo odpowiedzialni.

Okres między 12.02 – 20.02

Osoby urodzone w tym okresie, są związane mocno z Wagą i potrzebują związku z partnerem. Mogą również uciekać w dalekie podróże i złe nawyki. Nie robią tego jednak z premedytacją, a z powodu wrażliwej osobowości.

Ten post ma jeden komentarz

 1. Magda

  Jestem wodnikiem i pracuje jako copywriterka 🙂 Zgadza się 😀

Dodaj komentarz